Oha bunu da yapmislar!
Takip Edin: Facebook Fan Page Friendfeed Twitter Google Buzz RSS Google Toolbar'a Ekle

Weardrobe.com – Giyim tarzınızı paylaşın

Tarih: 20.Nov.2009   Kategori: E-ticaret|Eğlence|Fotoğraf|Sosyal Ağ|Web 2.0   Yorum: (1) Yorum   Etiketler: , ,

weardrobe - who's wearing what_1258742092089

Bu siteyi bayanlar çok sevecekler sanırım çünkü fotoğraf yükleyenlerin neredeyse hepsi bayan. Siteye fotoğrafınızı ekliyorsunuz ve üzerinizdeki kıyafetleri tanıtan isimler veriyorsunuz (pembe kazak gibi) ve site size bu fotoğralardaki kıyafetleri satın alabileceğiniz alışveriş sitelerine yönlendiriyor.

Birbirinden değişik kıyafet ve tarzları görebiliyorsunuz. Sanırım ne giysem diye karar veremeyenler ya da yeni bir tarz bulmam lazım diyenler için oldukça faydalı olacak bir site. Site ayrıca bu sıralar ne tür kıyafetlerin moda olduğunu da takip etmek açısından faydalı.  Sitede bu kadar çok fotoğraf olmasının sebebide sanırım bayanların giydiklerini herkesin görmesini istemesi. Bayanlara kıyafetlerini sadece arkadaşlarının görmesi yetmemiş olacak ki tüm dünya ile paylaşıyorlar :)

Siteyi like.com yakın zamanda satın almış. Like.com sitesi de (visual search) görsel arama yapan bir alışveriş sitesi. Kendi yükleyeceğiniz bir fotoğraf üzerindeki ürünlere benzer ürünleri bulabiliyor. Mesela bir ünlünün giydiği kıyafeti görüp acaba nereden almış diyorsanız size yardımcı olabilecek bir site.

Pagerank: 5
Alexa: 107,832

http://www.weardrobe.com

Bu yazıyı paylaşın: