Oha bunu da yapmislar!
Takip Edin: Facebook Fan Page Friendfeed Twitter Google Buzz RSS Google Toolbar'a Ekle

Tutpup.com – Çocuklar için eğitici oyunlar

Tarih: 1.Sep.2009   Kategori: Eğitim|Oyun|Web 2.0   Yorum: Comments Off on Tutpup.com – Çocuklar için eğitici oyunlar   Etiketler: , ,

Tutpup

Tutpup.com, çocuklar için eğitici oyunların olduğu çok eğlenceli ve öğretici bir web sitesi. Siteye üye olurken kullanıcı adı seçimi renkler ve hayvanlara göre yapılmış. Mesela TuruncuTavuk518 aldım ben :)

Sitedeki oyunlar matematik ve heceleme oyunlarından oluşuyor. Sorulara girince tip ve soru için zorluk derecesi seçiyorsunuz. Daha sonra sizinle birlikte bu oyunu oynaması için sistem diğer kullanıcılardan birini seçiyor. Yani oyunu başkası ile yarışarak oynuyorsunuz. Flash ile hazırlanmış oyun başlayınca sorular geliyor ve cevap verdikçe kimin önde olduğunu görebiliyorsunuz. Dilerseniz bir oyun seçip o anda oynamak isteyen başka bir kullanıcıyla yarışabilirsiniz.

Matematik oyunları:
– 4 işlem (Toplama, çıkarma, çarpma, bölme).
– Biraz daha karışık olan matematik oyunu. Hem toplama hem çarpma işlemi 3+2-5=? gibi.
– Bir de kere oyunu var. 3X5=? gibi.
– Fonksiyon tarzında sorular. 3+?=5 gibi.

Heceleme oyunu:
– Bilgisayarın okuduğu kelimeyi yazmaca.

Sitenin üyelik kısmında öğretmen olarak mı üye oluyorsunuz diye bir soru geliyor. Bu şekilde üye olursanız size bir kod veriliyor. Bu kodu öğrencilerine veren öğretmen daha sonra bu kod ile üye olan öğrencilerinin durumunu siteden takip edebiliyor. Fikir olarak çok başarılı bulduğum bir site :) Üye sayısı şimdiden 350.000’i geçmiş.

Site yakın zamanda yine benzer girişimi olan (çocuklar için multiplayer oyun) mindcandy.com tarafından satın alınmış.

Pagerank: 4
Alexa: 131,273

http://www.tutpup.com

Bu yazıyı paylaşın: