Oha bunu da yapmislar!
Takip Edin: Facebook Fan Page Friendfeed Twitter Google Buzz RSS Google Toolbar'a Ekle

Tripwolf.com – Gezmeye aç olanların sitesi

Tarih: 1.Sep.2009   Kategori: Gezi Tatil|Web 2.0   Yorum: (1) Yorum   Etiketler: ,

tripwolf

Özellikle yurtdışında bir yere gezmeye gidiyorsanız, gideceğiniz yerle ilgili bilgi alabileceğiniz çok güzel bir site: tripwolf.com

Gitmek istediğiniz yeri yazp aratınca gelen sonuçlardan seçiminizi yapıyorsunuz. Site 200.000 den fazla yer hakkında detaylı bilgi içeriyor. Örnek olarak Amsterdam, Hollanda araması yaptım, gelen sayfada şehir merkezi haritada bulundu ve harita üzerinde merkeze yakın gezilecek yerler, oteller, yemek yerleri, park alanları işaretlendi. Bunlardan seçip yapıp detaylı bilgi alabiliyorsunuz. Sayfada harita dışında daha önce buraya gitmiş kullanıcıların yazdığı yorumları da görebilirsiniz.

Gideceğiniz şehir hakkında kısa bilgi dışında oteller, restoranlar, gece kulüpleri, ulaşım gibi bir çok faydalı başlıklar da sayfada yer alıyor. Gideceğiniz yerle ilgili Youtube videoları ve Panoramio ile flicker’daki fotoğraflara da linkler bulunuyor.

Turlar gezmek yerine kendiniz gezmeyi seviyorsanız bu sitede sizin için oldukça faydalı bilgiler var. Site şimdiye kadar 2.5 Milyon $ yatırım almış.

Pagerank: 5
Alexa: 26,377

http://www.tripwolf.com

Bu yazıyı paylaşın: